top of page
brexit122.jpeg
brexit1.jpeg

POLSKI KUC WIERZCHOWY   -  OGIER   -    142 CM   -   2017 
Syn pełnej siostry dwukrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski

BREXIT

brexitro.png

Brexit to młody, odważny ogier o bardzo zrównoważonym charakterze. Jest bezproblemowy w obsłudze, chętny do współpracy z człowiekiem, szybko się uczy. Brexit w ubiegłym sezonie pokrył dwie klacze w naszej stajni, co nie przeszkodziło mu w dalszym chowie pastwiskowym z innymi ogierami.

Wykazuje ogromne możliwości skokowe i ujeżdżeniowe. Brexit jest w regularnym treningu skokowo-ujeżdżeniowym w stajni macierzystej jak i u zewnętrznych trenerów (wyjazd na nową halę lub parkur nie robi na nim wrażenia — jest spokojny i skupiony na pracy). W sezonie 2022 rozpoczął swoje starty na zawodach skokowych (na poziomie LL z wynikami 0 punktów) i ujeżdżeniowych (w P3 - 66,25 oraz L4 - 66,05).


Jest to chwytający za oko skarogniady kuc o szlachetnej, poprawnej budowie.
Brexit pochodzi ze znakomitej polskiej linii żeńskiej klaczy Balerina — matki m.in. Bolero (starty w Mistrzostwach Europy Pony w skokach) oraz Barkaroli (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski).

Matka Brexita, Butterfly, to pełna siostra wałacha Ben Gun, który startuje na poziomie 130 cm, a w 2020 roku sięgnął dwa razy po złoty medal Mistrzostw Polski w skokach kuców grupy D. Jej ojciec Durello Top dał wiele chodzących w sporcie na poziomie mistrzowskim kuców (Ben Gun, Twenty Two, Tasiemka, Tunezja, Mister Hanek itd.). On sam startuje z powodzeniem we Włoszech.

Ojciec Rob Roy jest synem ujeżdżeniowego ogiera Renoir WE SL (ojca m.in. kuca Rembrandt DDH), wywodzi się z linii żeńskiej fenomenalnego Cosmopolitan D NRW. Potomostwo Rob Roya jest niezwykle uzdolnione ruchowo jak i skokowo — pierwsze jego źrebaki można już obserwować na parkurach. 

Rodzina Brexita, kolejno: Ben Gun, Bolero, Twenty Two (po Durello Top), Ben Hur (po Rob Roy), Renoir SL.
https://youtube.com/playlist?list=PLRH5KunfjzPOo394nyjc9dqB5UlSRgBEd

Stanówka 2023

KRYCIE NATURALNE
1000 zł

NASIENIE SCHŁODZONE
1300 zł
+ wysyłka 

Kontakt

Anna Gronet
+48 797 964 342


Zabród
ZACHODNIOPOMORSKIE

galeria zdjęć

potomstwo

   LICZBA POTOMSTWA     2

bottom of page